» چطور لک های مبل را پاک کنیم؟

چطور لک های مبل را پاک کنیم؟

1- لکه بری از مبلمان پارچه ای

بهترین روش برای از بین برد کثیفی ها و لکه های روی مبل درست کردن و استفاده از یک محلول دست ساز است. قبل از شست و شوی مبل گرد و خاک آن را با جارو برقی بگیرید. یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی را با سرکه سفید، جوش شیرین و آب ولرم ترکیب کنید. ترکیب جوش شیرین و سرکه برای پاک کردن سخت ترین لکه ها نیز بینظیر است و به خودی خود میتوان گفت معجزه میکند. سپس پارچه ای مرطوب را به این محلول آغشته کرده و روی لکه بکشید. توجه داشته باشید که از زیاد کشیدن روی پارچه خودداری کنید، زیرا ممکن است بافت و رنگ پارچه آسیب ببیند.

2- لکه بری مبلمان چرمی

پاک کردن وشست و شو در مبلمان چرم ، با پارچه ای کاملا متفاوت است. قبل از شروع شست وشو، ابتدا بایستی آن را گردگیری کنید تا کثیفی ها روی سطح مبل پخش نشود. سپس مبل را با برس نرم جاروبرقی تمیز کنید اما این کار را محکم انجام ندهید تا روی چرم را نخراشد. بعد روی آن را چک کنید تا در صورت وجود لکه، آن را با دستمال مرطوب تمیز کنید. اگر لکه سختی روی چرم مبل ریخته باشد، آن را به آرامی با صابون بشویید اما آب زیادی به کار نبرید.

فرم ارسال نظر

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


 کانال تلگرام روانشناس مینو ایرانی  (مشاور فارسی زبان در لندن) کانال تلگرام روانشناس مینو ایرانی (مشاور فارسی زبان در لندن) مشاهده